40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 61
ŽENSKÝ AKT
Přelom 19. a 20. století
Olej, plátno
172 x 61 cm (v x š)
Vpravo dole "Fialová"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
50 000 CZK
| 2 000 EUR
| 2 000 EUR
Marie Fialová patří dnes bohužel mezi pozapomenuté autorky. Studovala malbu u Opitze, Josefa Ženíška a u Dr. Agathona Klemta. V letech 1888 - 1891 studovala v Mnichově u malířky Tiny Blau Lang. Vystavovala s dalšími ženskými autorkami, malovala převážně květiny, staré uličky Prahy, zátiší a květiny. Rovněž od ní známe perokresby. Tento ženský akt v životní velikosti přestavuje zcela nový a odvážný rozměr malířčiny tvorby, kterému zde věnovala mimořádnou pozornost a který dosud nebyl nikde publikován.