350 000 CZK
| 14 000 EUR
Lot 21
ROKOKOVÝ TABERNÁKL
Kolem 1760
ořech, javor, eben, třešeň, zlacený bronz, slonovina, cín
210 x 134 x 70 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
550 000 CZK
| 22 000 EUR
| 22 000 EUR
Mimořádně zpracovaný intarzovaný rokokový tabernákl s marketerií z cínu a slonovinou zachycuje motiv poslední večeře Páně s intarzovanou architekturou. Tento raritní model čítá dvanáct hlavních šuplíků, s cínovým rokokovým ornamentem vkládaným do dřeva a zlaceným bronzovým kováním, a dvě otevírací schránky, z nichž v té centrální je devět dalších malých šuplíků. Vnitřky šuplíků jsou nově očalouněny. Hrany tabernáklu lemuje mistrně vyřezávané zdobení z mořeného ořechu. Restaurováno.