10 000 CZK
| 400 EUR
Lot 19
IKONA MARIE NEJSVĚTĚJŠÍ
18. století
Olej, dřevo, zlacení
23 x 18,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Marie s Ježíškem ve tradičním zpracování pravoslavné tradice navazující na styl byzantských fresek, výjev "Theokotos panagia", neboli Marie nejsvětější. Marie bývá v této podobě vyobrazována s medailonem na hrudi s podobiznou božího syna, nebo jej drží v náručí na prsou. Ikona je připomínkou Mariina výsadního postavení v církvi jako matky syna Božího.