110 000 CZK
| 4 400 EUR
Lot 40
SEKRETÁŘ Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU
Kolem 1830
ořech, javor, černěná hruška, mosaz
177 x 109 x 59 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
330 000 CZK
| 13 200 EUR
| 13 200 EUR
Nadčasový design modelu z období biedermeieru s elegantním vysokým řádem a půlkruhovou nástavbou se třemi šuplíky. Sofistikované geometrické rozložení spodních šuplíků a schránkou s kováním v naznačeném klenáku, nad ním tajný šuplík. Světlý kořenicový vnitřek tvoří sada šuplíků a portál s pilastry a háčky, za kterým jsou tři další tajné šuplíky. Kvalita zpracování odpovídá nejprestižnějším středoevropským výrobcům nábytku první poloviny 19. století. K dispozici jsou fotografie stavu před restaurováním. Restaurováno.