50 000 CZK
| 2 000 EUR
Lot 24
BAROKNÍ PERKUSNÍ PISTOLE
2. polovina 18. století
Ořech, ocel, stříbro
44 cm (v)
Značeno raznicí "Paul Breitenfelder"
Vyvolávací cena
poaukční prodej
Barokní celopažbená perkusní pistole s válcovou hlavní s polygonálním vývrtem se sedmi drážkami ráže 15 mm. Hlaveň svářková ocel, pažba vyřezávaná a zdobená stříbrnými reliéfy s jezdeckými motivy a spirálovitou jemnou tausií. Perkusní kohouty řezané do podoby psí hlavy. Breitenfelder patřil k evropsky proslulé puškařské rodině, která v Karlových Varech působila od konce 17. století do počátku 19. století. Jeho kulovnice se stala hlavní cenou ve střelecké soutěži v Karlových Varech v roce 1748.