120 000 CZK
| 4 800 EUR
Lot 115
ZE STRAHOVSKÉ ZAHRADY
1916
Olej, karton
53,5 x 71,5 cm (v x š)
Sign. vlevo dole "O. Blažíček, 1916."
Vyvolávací cena
Dynamickými pohyby štětce a citlivě zvolenou barevností zde autor zachycuje pražské panoráma v ostrém světle léta. Kompozice obrazu mírně zastírá městskou architekturu listovím a dává vyniknout dominantě Katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Vlastenecký námět, odrážející vzestup naděje k budoucí české suverenitě. Akademický malíř Oldřich Blažíček svou obsáhlou tvorbou zaznamenal širokou škálu námětů. Krajinu zobrazoval neobyčejně věrně, v plenéru se pohyboval jistým krokem ve všech ročních obdobích a věnoval se i zobrazování interiérů a kytic.
Posudek PhDr. Naděžda Blažíčková Horová