18 000 CZK
| 720 EUR
Lot 69
RUSKÁ IKONA
1847
Zlacené stříbro, měď
9,5 x 20,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Pozlacená stříbrná ikona představuje na mědi olejovými barvami malovaného Boha otce ve stříbrné montáži. Puncovní značky odkazují na město Novočerkassk – punc s erbem města užívaný v letech 1847–1880, punc prubířského mistra A. Inozemceva s datací 1847, punc nezvěstného mistra se specializací na obklady ikon užívaný v letech 1847–1848.