55 000 CZK
| 2 200 EUR
Lot 84
STUDIJNÍ OLEJE Z CEST
1907
Olej, plátno, karton
16 × 25 cm, 17,5 × 25,5 cm, 14 × 16,5 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
85 000 CZK
| 3 400 EUR
| 3 400 EUR
Žák krajinomalby u profesora Mařáka a Ottenfelda se roku 1907 vydává na cestu po Německu a později i po Francii. Zde se rodí mnohé studie krajiny, lodí i železnic, které maluje realisticky a s citem pro světlo. V prosinci 1909 vystavoval v Domě umělců v Praze 135 prací.
HAMBURG, Olej, plátno, sign. vpravo dole „J. Král 1907 Hamburg“. Krajinný výjev pravděpodobně z cest do Francie. Jedno z mnoha autorových zpracování lodí plujících po Labi.
ÚTESY, Olej, plátno, sign. vpravo dole „J. Král 1907“.
SOUMRAK NA MOŘSKÉM POBŘEŽÍ, Olej, karton, sign. vlevo dole „J. Král“. Studie pro stejnojmenný obraz z roku 1909.