Lot 81
KŮŇ NA POBŘEŽÍ
1908
Olej, lepenka
46 x 52 cm (v x š)
Signováno vpravo dole : "M Liebermann" (částečně setřeno)
| 14 000 EUR
| 14 800 EUR
Z posudku PhDr. Anny Janištinové: „Max Liebermann v létě pravidelně pobýval u moře v Holandsku. Zde sledoval a zachycoval život místních lidí i lázeňských hostů v četných studiích a obrazech. Pracovní studie maloval v plenéru, často na lepence a některé z nich pak definitivně prováděl v ateliéru. Nabízené dílo lze do skupiny studií zařadit, i když svým propacováním a opatřením signaturou dokládá, že je autor sám považoval za dokončenou práci. Celkové provedení svědčí o výborné znalosti koňské anatomie a suverénním zvládnutí perspektivní zkratky. Kvalita je reprezentativní. Motiv koně, s jezdcem nebo bez, se v Liebermannově tvorbě vyskytuje poměrně často, zejména po roce 1900. Liebermann sám jezdil na koni již od mládí.“