25 000 CZK
| 1 000 EUR
Lot 187
SOUBOR 5 KOLÁŽÍ A DOKUMENTACE "TEN YEARS OF CHARTER 77"
1986
Proláž s tiskem chiasmáže, karton
30 x 18,5 cm (v x š)
Signováno vzadu tuší "J Kolář"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
33 000 CZK
| 1 320 EUR
| 1 320 EUR
Soubor pěti koláží kompozice s jabkem doprovází publikace o Chartě 77 „Ten years of charter 77“ napsanou Vilémem Prečanem a vydanou v Hanoveru v roce 1986. Ve stejném roce založil v německém Scheinfeldu se skupinou exilových přátel a s finanční pomocí americké nadace Československé dokumentační středisko nezávislé literatury s vlastním časopisem. Nadace mimo jiné sbírala materiály k Chartě 77, vydala publikaci ke dvacátému výročí Pražského jara nebo rozmnožovala samizdatovou literaturu a tisk.