150 000 CZK
| 5 882 EUR
Lot 28
STEZKA V LESNÍ STRÁNI
44 x 35,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
200 000 CZK
| 7 843 EUR
| 7 843 EUR
Olej, plátno.
Sign. vpravo dole: Julius Mařák.
Z odborného posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: „Stezka v lesní stráni je velmi krásná práce malíře Julia Mařáka patrně z poloviny 80. let. Tehdy se úhel Mařákova záběru zužoval a zaostřoval na menší a ohraničený prostor. Tématicky se zaměřil na vnitřek lesa a život v něm, obdivoval lesní mýtiny, paseky, cesty, louky, bažiny a tůně. Les byl Mařákovým druhým domovem, v něm vyhledával partie uzavřených lesních samot, studoval charakter a vzrůst stromů, větví a houštin, ale také vzhled kamenitých i travnatých strání, potůčků a cest. Vzdušná Stezka v lesní stráni za pomoci schodů vytvořených z otesaných kmenů, kompozice přírodních útvarů a listnatých stromů, zaujme svou efektní tonalitou a hrou světla i jistotou,
s kterou je záběr vybudován a která dokazuje Mařákovo krajinářské mistrovství.“