290 000 CZK
| 11 373 EUR
Mahagon, bronz, kůže.
Signováno zespodu Jacob Fréres.
Výrobce Jacob Frères patřil mezi nejprestižnější nábytkářské dílny první poloviny 19. století. Společnost Jacob Frères v čele s Georgem II a François-Honoré-Georges Jacob-Desmalterem se stala důležitým dodavatelem nábytku pro císaře Napoleona a jeho manželku Josefínu, a zároveň zařizovala prostory paláců Tuileries, Compiègne, Fontainebleau a Saint-Cloud. Mnoho nábytků z dílny Jacob Frères jsou v současné době v královské sbírce hradu Windsor. Ukázkou této vytříbené řemeslné práce je empírový psací stůl s deskou potaženou kůží s raženým zlaceným dekorem. Stůl podpírají precizně zpracované mohutné bronzové okřídlené kariatidy s mužskou tváří a lví tlapou. Pět zásuvek je zdobeno kováním v ohni zlaceném bronzu. Po stranách rovněž zdobeno vavřínovým dekorem. V původním stavu.