100 000 CZK
| 3 922 EUR
Lot 12
STOLNÍ BAROKNÍ HODINY
56 x 29 x 21 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
100 000 CZK
| 3 922 EUR
| 3 922 EUR
Černěná hruška, zlacený bronz a mosaz, textílie.
Značeno zezadu hodinář JOSEPH GRAFF, Prag.
Pražské barokní stolní hodiny se čtvrťovým bitím na dva zvonky. Rytá bohatě zdobená čelní deska s ciferníkem zhotoveny ze zlacené mosazi v nároží zdobeny alegoriemi čtyř ročních období, lunární fáze, ručky ocelové prořezávané. V horní části pod mansardovou střechou zdobení s červenou textílií. Stroj hodin zezadu s bohatým gravýrovaným zdobením kolem autorovi signace. Joseph Graff se narodil v roce 1739 a zemřel v roce 1780. Patřil mezi významné pražské hodináře, jehož hodiny se nacházejí v současnosti ve význámných sbírkách či v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. Skříň hodin restaurována.