Lot 232
Josef Kousal (1905 - 1984) KAMENNÝ KOSTEL U MOŘE

1933
Olej, plátno
62 x 78 cm (v x š)
Vpravo dole "Kousal 33"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
4 500 CZK
   |   180 EUR

Josef Kousal absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze u prof. M.Švabinského v letech 1926-33. Po studiích nastupuje jako řádný profesor ve Zlínské škole umění. Portrétoval Baťovu rodinu, maloval krajiny, zátiší, kytice.