Lot 253
ŠAVLE WEHRMACHT

30. léta 20. století
Zlacená mosaz, ocel, dřevěná rukojeť s celuloidem
96 cm (v)

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
8 500 CZK
   |   340 EUR

Šavle z období 2. světové války určená pro Wehrmacht. Celková délka šavle 91,5, pochva 83,5 cm. Mosazné části jsou zlacené v ohni, rukojeť dřevěná s povrchovou vrstvou celuloidu, čepel niklovaná, pochva ocelová s vrstvou laku ve výborném stavu. Jílec hojně dekorován dubovými listy.