Lot 138
Emil Fleischmann MATKA V KROJI

1930
Olej, plátno
121 x 100 cm (v x š)
Vlevo dole "Emil Fleischmann"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
18 000 CZK
   |   720 EUR

Malba velkorysého formátu s motivem ženy a dvou chlapců v kyjovských krojích. Neobyčejně detailní malba představuje dobový záznam oděvní tradice staršího kyjovského kroje z období první republiky.