Lot 113
Vlastimil Košvanec (1887 - 1961) ZIMA NA VSI

1. polovina 20. století
Olej na kartonu
50 x 60 cm (v x š)
Vlevo dole "V Košvanec"

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 080 EUR

Vlastimil Košvanec se specializoval na podobizny a karikatury. Studoval na AVU v Praze u profesorů Vlaho Bukovace a Vojtěcha Hynaise. Podnikl cesty po Itálii, Rakousku, Francii, Nizozemí, Německu, Albánii a Jadranu. Byl členem Umělecké Besedy. Pohyboval se mezi mnoha uměleckými styly – impresionismus, symbolismus, post-impresionismus, realismus.