Lot 206
Otakar Hůrka (1889 - 1966) VESNICKÉ DOMKY

1. polovina 20. století
Olej, karton
36 x 29,5 cm (v x š)
Vlevo dole "Otakar Hůrka"

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Dosažená cena
19 000 CZK
   |   760 EUR

Otakar Hůrka byl žákem význačného českého krajináře z přelomu 19. a 20. století Aloise Kalvody a tomuto žánru, české krajině, zůstal věrný celý život. V letech 1920–1923 byl Hůrka na studijní cestě ve Francii. Po návratu do vlasti, kterou již nikdy potom neopustil, maloval a vystavoval svoje krajiny převážně z oblasti Polabí a hlavně ze svého milovaného Posázaví.