1 000 CZK
| 40 EUR
Lot 207
KRAJINA S VLČÍMI MÁKY
2. polovina 20. století
Olej, plátno
23 x 32 cm (v x š)
Vlevo dole "Otakar Hůrka"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
14 000 CZK
| 560 EUR
| 560 EUR
Otakar Hůrka se učil krajinomalbě u Aloise Kalvody a tento žánr jej uchvátil natolik, že mu zůstal věrný celý život. V roce 1921 vystavoval v pařížském Jarním salonu Českou krajinu s velkým ohlasem v listech Echo de Paris, Petit Parisien, Journal. Maloval především v Polabí a Posázaví. V roce 1948 byl vyloučen ze Svazu výtvarných umělců a do konce svého života nemohl vystavovat a ani jiným způsobem veřejně prezentovat své práce.