Lot 188
František Xaver Naske (1884 - 1959) PRODAVAČ JABLEK

30. léta 20. století
Olej, překližka
33,5 x 40 cm (v x š)
Vlevo dole "Naske"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   80 EUR

Dosažená cena
18 000 CZK
   |   720 EUR

František Xaver Naske se věnoval výtvarnému umění, navrhoval ale i kostýmy a masky. Věnoval se portrétům významných osobností z uměleckých kruhů a aktům. Ve dvacátých a třicátých letech dochází v jeho tvorbě ke zhutnění výrazových prostředků a malba může mít až abstrahující charakter.