Lot 117
František Antonín Jelínek (1890 - 1977) LEŽÍCÍ AKT

1912
Olej, plátno
100 x 101 cm (v x š)
Vpravo dole "Jelínek 1912"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
21 000 CZK
   |   840 EUR

František Antonín jelínek studoval na Akademii u B. Roubalíka, V. Bukovace a H. Schwaigera. Byl na studijních pobytech v Itálii a Černé Hoře, kde portrétoval tamnějšího krále Nikolu I. Maloval předevsím portréty a lyrické dívčí akty.